Kto Ty jesteś?

Przygotowując się do majowych świąt,  maluchy rozmawiały na temat Polski i Chełmży. Dzieci poznały nazwę naszego kraju oraz słowo "ojczyzna", kolory flagi, godło i hymn Polski. Nauczyły się piosenki "Polska, biało - czerwoni" oraz wiersza "Katechizm polskiego dziecka". Oglądaliśmy kolorowe stroje ludowe, szczególnie przyjrzelismy się tradycyjnemu strojowi z Kujaw. Dzieci nauczyły się tańca ludowego - Trojaka,  do melodii "Zasiali Górale".  Wysłuchały też najbardziej znanych legend polskich - "O smoku wawelskim", "Toruńskich piernikach" oraz "Złotej kaczce".