Lubimy książki

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o książkach, bibliotece i pisarzach. Dzieci poznały wiersze i bajki z klasyki literatury dziecięcej. Słuchały poezji i baśni na świeżym powietrzu. Segregowały bajki, dbały o porządek w Kąciku książki oraz przypomniały sobie o zasadach korzystania z książek. Dowiedziały się kto to jest pisarz, autor i na czym polega jego praca. Wykonaliśmy zadania, które doskonaliły pamięć i logiczne myślenie, dzieliliśmy wyrazy na sylaby oraz tworzyliśmy rymy słowne. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych książkach, dlaczego je lubią. Wykonały też pracę  techniczną "Zakładka do książki".