Wiosna na łące

Wiosenne tygodnie to dobry czas, by wspólnie obserwować zmieniającą się przyrodę. Dlatego 5latki w minionym tygodniu miały okazję podziwiać piękno łąki, zwracając  szczególną uwagę na jej mieszkańców i rośliny na niej rosnące. Dzieci wspólnie rozwiązywały zagadki i układały zdania o łące i stawie. Poznaliśmy etapy rozwoju żaby i motyla,  zwyczaje kreta, a także poznały cechy charakterystyczne budowy owadów. W otoczeniu i na ilustracjach 5latki  wyszukiwały przedmioty, których nazwy rozpoczynają się głoską ł. Rysowały po śladzie i w tunelu jak i przeliczały głoski w wyrazach.Podczas zabaw matematycznych dzieci  posługiwały się liczebnikiem głównym i porządkowym 9 oraz doskonaliły umiejętność dodawania, odejmowania różnych przedmiotów. Ćwiczyły także rozpoznawanie i podawanie nazw figur geometrycznych, a także odzwierciedlanie układu przestrzennego na kartce. Posługiwały się  określeniami : na, za, obok, pod, przed, z lewej / prawej strony, w prawym / lewym górnym / dolnym rogu.