Jak powstaje książka

W mijającym tygodniu 5latki swoją  uwagę poświęciły książkom jak i rozważaniom , dlaczego warto je czytać. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jak powstają książki  i czym zajmują się: autor, redaktor, grafik i drukarz. Podczas dyskusji używały pojęć: literatura dziecięca, literatura młodzieżowa, literatura dla dorosłych, encyklopedie, podręczniki, albumy. Przedszkolacy  rozmawiali także  o tym, czym różni się biblioteka od księgarni. Dzieci wspólnie ustaliły zasady korzystania z przedszkolnego kącika książki, a także naprawiały  nasze bajki i baśnie. Samodzielnie projektowały okładkę wybranej publikacji  i wykonaliśmy album na temat naszego hobby.