Wiosenna łąka

Podczas majowych dni dzieci często spędzają czas na świeżym powietrzu chodząc na spacery i bawiąc się w ogrodzie. W ubiegłym tygodniu wybraliśmy się na łąkę. Dzieci poznały jej mieszkańców,  nazwy niektórych roślin i owadów oraz charakterystyczne cechy ekosystemu łąki. Dzieci chętnie śpiewały piosenki, tworzyły do nich akompaniamenty na instrumentach perkusyjnych i ilustrowały treść wierszy dźwiękami.  Podczas zabaw matematycznych z biedronką dzieci utrwalały umiejętność przeliczania,  dopełniania zbiorów do wskazanej liczby oraz tworzenia zbiorów równolicznych.