Lubimy zierzęta

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach domowych i hodowlanych. Dzieci wiedzą jak należy się o nie troszczyć oraz jak postępować w kontakcie z obcymi zwierzętami. Rozmawiały na temat - co zrobić kiedy ulubiony pupil zachoruje. Oglądały film edukacyjny pt. „ Nic nie przeraża weterynarza „ i w piątek udały się na wycieczkę do pana weterynarza. Tematem prac plastycznych było „Moje ulubione zwierzę „ dzieci układały z figur geometrycznych oraz lepiły z plasteliny. Poznały kolejną literę „ D,d „ i rozpoczęliśmy czytanie prostych słów i zdań z poznanymi już literami.W piątek dzieci wspólnie wykonały plakat informujący rodziców o zbiórce karmy dla psów zw schroniska.