Nauka tańca ludowego

W związku z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszym przedszkolu obyło się szereg zajęć o tematyce niepodległościowej,których nadrzędnym celem było promowanie postaw patriotycznych i wzorców obywatelskich wśród naszych przedszkolaków. Jednym z celów,które postawiliśmy dzieciom była nauka jednego z tańców narodowych, a mianowicie nauka podstawowych kroków „Kujawiaka” oraz stworzenie mini układu tanecznego dla naszych zuchów. W nauce tańca brała udział grupa dzieci 4-letnich nosząca w naszym przedszkolu nazwę „ Niedźwiadki”. Przedszkolacy z pełnym zaangażowanie i ekscytacją uczyły się tego trójmiarowego tańca w parach przy akompaniamencie fortepianu do utworu „ Czerwone jabłuszko”. Pierwsza, prowadząca para miała możliwość założenia tradycyjnego stroju kujawskiego . Podczas zajęć wprowadzających miały tez omówić wszystkie elementy właśnie tego stroju jak również wyróżnić go na tle innych strojów.