Sporty zimowe

Dzieci wymieniały dyscypliny sportowe i opisywały jak  wyglądają  łyżwy, narty i snowboard. Poznały zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i wybieranie bezpiecznych miejsc do zabaw. Niedźwiadki wiedzą, że należy stosować odpowiednie ubrania chroniące przed zimnem.  W zakresie edukacji muzycznej dzieci rozwijały wrażliwość  słuchową i ilustrowały refren piosenki "Tupu, tup po śniegu" Misia i Margolci.  Dodatkowo wzbogacały kącik plastyczny o nowe elementy. Przyklejały wydarte skrawki papieru na kontury czapki i szalika. Czerpały radość z wykonanej pracy. Nasza grupa uczestniczyła w zabawie ożywiającej "Taniec z gazetą". Elementem zabawy było zgniatanie gazet w kulki, podrzucanie i próby ich łapania. Była też bitwa na śnieżki. Dodatkowo niedźwiadki doskonaliły umiejętność biegania slalomem między pachołkami.