Zabawy ze sztuką.

Grupa "Sówki" z Panią Retkowką i Kowallek już po raz drugi realizowały ogólnopolski projekt edukacyjny "Zabawy sztuką". Głównym celem tegorocznej edycji projektu było propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Ponadto udział inspirował do  tworzenia przez nauczycieli warunków do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy, wprowadzania dzieci w świat sztuki o charakterze lokalnym, ogólnopolskim, europejskim i światowym, zapoznania z wybranymi dziełami i ich twórcami, rozwijania poczucia estetyki i wrażliwości na piękno.