Co słonko widziało

Grupa "Sówki" z Panią Retkowską i Kowallek już po raz  drugi brała udział w realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacujnego "Co słonko widziało...". Założeniem tegorocznej edycji było wprowadzanie dzieci w otaczający świat przyrodniczy, społeczny, emocjonalny poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Jana Brzechwy, promowanie czytelnictwa, literatury polskich autorów, wzbogacanie wiedzy, słownictwa. W roku szkolnym 2022/2023 przybliżałyśmy dzieciom postać Jana Brzechwy, autora pięknych wierszy dla dzieci, które napisane są tekstem rymującym co sprawa, że dzieci chętnie słuchają oraz zapamiętują fragmenty tekstu. Dzieci wzbogaciły swój słownik o nowe wyrazy. Projekt wpisywał się też w „Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolnym 2022/2023”.