Nadszedł Karnawał

Drugi tydzień stycznia w grupie dzieci najmłodszych rozpoczął się zabawą skoczną „Pory roku”. Zadaniem dzieci było „wyskakać” obunóż: wiosnę, lato, jesień, zimę... Ta ostatnia jest czasem wesołych zabaw na śniegu. Trzylatki przekonały się o tym podczas pobytu w przedszkolnym ogródku: toczyły śnieżne kule, aż... ulepiły śnieżnego bałwana! Zima to także czas karnawału, którego element – maskę karnawałową – wykonały dzieci, ozdabiając szablon maski kolorowym papierem, piórkiem i serpentyną według własnego pomysłu. Pojawiła się także zabawa muzyczno-ruchowa „Czarodziejskie krzesła”. A wszystko to w rytmie „Śniegowej samby”, czyli karnawałowej piosenki, którą dzieci trzyletnie bardzo chętnie instrumentalizowały. Podczas minionego tygodnia nie zapomnieliśmy o tym, aby pomóc ptakom przetrwać zimę. W tym celu w naszej sali powstał kącik tematyczny. Już następnego dnia za sprawą dzieci na pobliskich krzewach zawisła smakowita słoninka – przysmak sikorek...