Poproszę o uśmiech

Serce się raduje, kiedy uśmiech pojawia się na twarzach naszych pociech. Temat mijającego tygodnia brzmiał Proszę o uśmiech. Niedźwiadki kształtowały postawę promującą zdrowy i racjonalny tryb życia. Doskonaliły nawyki dokładnego mycia zębów i dbałości o higienę jamy ustnej. Wykonały pracę zbiorową, która przyniosła wiele radości i zadowolenia oraz wiary we własne możliwości. Poznały technikę malowania dłonią. Rozwijały sprawności manualne i percepcyjne.Dzieci przyklejały kawałki białej plasteliny imitujące zęby na kontury ust. Ponadto nauczyły się piosenki szczotka, pasta, kubek, ciepła woda. Wyklaskiwały rytm refrenu. Ilustrowały treść piosenki ruchem. Dzieci doskonaliły podczas zabaw ruchowych toczenie piłki, technikę skoku i podskoku obunóż w przód. Ćwiczyły zmysł równowagi stojąc na jednej nodze. Maszerowały po obwodzie koła z woreczkiem na głowie.Niedźwiadki bardzo aktywnie uczestniczyły we wszystkich formach edukacji.