Moje emocje

Pierwszy tydzień lutego zdominowała tematyka emocji. Trzylatki rozpoznawały i nazywały podstawowe emocje. Podsumowaniem tematu była gra planszowa „Nasze emocje”, w której aktywnie uczestniczyły. Miłą niespodzianką dla dzieci był udział w seansie kina sferycznego. Dzieci z uwagą śledziły losy głównych bohaterów. Zimowe spacery sprzyjały obserwacji i dostrzeganiu zmian dokonujących się w najbliższym otoczeniu przyrodniczym. Zabawa badawcza „Kolorowe szybki” oparta na treści opowiadania H. Zdzitowieckiej pozwoliła dzieciom zrozumieć, jak mróz pomógł w robieniu owych szybek i to w dodatku kolorowych...