Koty, kocięta...

Ostatni tydzień lutego rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy integracyjnej „Uciekaj myszko do dziury”, co było małym wprowadzeniem do dalszych rozmów o kotach dzikich i domowych. Podczas zajęć dydaktycznych Biedronki wykonały pracę plastyczne: papieroplastykę
pt. „Kotek” doskonaląc umiejętność przestrzegania kolejnych etapów wykonywania pracy oraz „Lew król zwierząt” – praca według wzoru doskonaląca umiejętność wycinania pośladzie oraz sklejania elementów w całość.

Wraz z kotem Kocisławem poznaliśmy obraz graficzny litery „K, k” oraz rozwijaliśmy słuch fonematyczny poprzez wyodrębnianie głosek w nagłosie i wygłosie jednocześnie podejmując próby globalnego czytania.

Podczas zajęć muzycznych układaliśmy partyturę „Idzie kotek” rozwijając wyobraźnię dźwiękową oraz ćwicząc reakcję na akcent muzyczny.

Używając pełnej gamy kolorów kolorowaliśmy sylwety różnych kotów starając się nie przekraczać konturów obrazka.

Na zakończenie tygodnia doskonaliliśmy umiejętność tworzenia zbiorów według określonej cechy oraz rozwiązywaliśmy zadania z treścią pod ogólnym tematem „Liczymy kocięta”.