Niedźwiedź polarny

W ubiegłym tygodniu po raz kolejny pozostaliśmy w klimacie zimowym. Tematem przewodnim był " Niedźwiedź polarny", który przybliżył nam życie zwierząt na biegunie. Dzieci dowiedziały się, jak niedźwiedź polarny spędza zimę, co jest jego ulubionym pożywieniem, ile czasu potrafi spędzić pod wodą, jakiego koloru jest jego futro. Wykonały z płatków kosmetycznych sylwetkę misia. Ponadto nauczyły się piosenki "Niedźwiadki- niejadki" Tomasza Marzeckiego i śpiewając tę piosenkę wykonywały zabawy muzyczno- ruchowe. Niedźwiadki przechodziły po styropianie imitującym krę lodową. Był to ostatni tydzień poświęcony odchodzącej powoli zimowej porze lodu.