Warsztaty przyrodnicze

Dnia 26.02.2019 dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Pana Aleksandra Rębacza,  z pasieki Boża Iskierka. Pan Aleksander przybył do nas z Męciny Małej, znajdującej się niedaleko Krynicy Zdrój w województwie małopolskim.

W naszym przedszkolu gościł już po raz trzeci. Tym razem zaprosiliśmy Pana Aleksandra do naszego przedszkola na warsztaty „Fascynujący świat mrówek ”. Podczas spotkania pomógł dzieciom w odkrywaniu fascynującego królestwa tajemniczych owadów, jakimi są mrówki. Na warsztatach edukacyjnych dzieci poznały zwyczaje mrówek, szczegóły ich życia, budowę i strukturę mrowiska, zobaczyły prawdziwą królową mrówek a także oglądały świat mrówczymi oczami. Na koniec spróbowały miodu spadziowego i dostały na pamiątkę drobne upominki.