Kici,kici

Kolejny tydzień miesiąca w grupie „Pszczółek” upłynął pod znakiem kota. Wprowadzeniem do tematu była historyjka obrazkowa o przygodach pewnego kotka, który szukał czarnego mleka, oparta na treści opowiadania H. Bechlerowej. Oglądaliśmy albumy – dzieci poznały ciekawostki dotyczące różnych ras kotów. Wykonaliśmy prace plastyczne: tekturowe koty wyklejaliśmy plasteliną, maski kotów kolorowaliśmy kredką świecową. „Kotek goni myszkę!”, „Gdzie jest kotek?” to zabawy z rekwizytami, w których dzieci doskonale się bawiły. Wreszcie zabawy matematyczne z kotkiem-maskotką oraz kostką i sylwetami kotów. Całość podsumowaliśmy spacerem.