W teatrze

Teatr łączy w sobie wiele dziedzin twórczości artystycznej: literaturę, muzykę, plastykę, taniec, ruch. W minionym tygodniu uczestniczyliśmy w spektaklu teatralnym w Teatrze Baj Pomorski. Wspólne zabawy w przedszkolu , rozmowa na temat teatru, opracowanie kodeksu kulturalnego zachowania się  w teatrze  wzbogaciło dzieci o dodatkowe doświadczenia społęczne, rozwijało wyobraźnię oraz wrażliwość estetyczną przedszkolaków. Zajęcia plastyczne stały się okazją do poznania rodzajów lalek teatralnych. Z kolorowego papieru wykonaliśmy paluszkowe pacynki, rozwijając przy tym swoją kreatywność. W czasie zabaw metematycznych utrwaliliśmy liczebniki porządkowe i głowne. Zabawy z cieniem przybliżyły nam konstrukcję Teatru Cieni.