Wiosnaa tuż, tuż

Powoli słychać stukanie . To zapewne dobija się do nas wiosna. W mijającym tygodniu poczuliśmy ją także w przedszkolu. Niedźwiadki podjęły pracę ogrodnika chcąc wyhodować własne nowalijki.  Najpierw dzieci wsypały ziemię do doniczek, następnie sadziły cebulę i podlewały wodą. Cebule postawiliśmy na parapecie, aby słoneczko na nie świeciło. Zaobserwowaliśmy już po czterech dniach wyrastający zielony szczypiorek. Dzieci były bardzo szczęśliwe. Uczestniczyły w zabawach ruchowych z podziałem na dwie grupy. Pierwsza grupa z żółtymi szarfami to cebulki, a druga grupa z zielonymi szarfami to szczypiorki. Zadaniem dzieci było dobieranie się w pary - cebulka ze szczypiorkiem. Z zakresu edukacji muzycznej dzieci śpiewały piosenkę "Wiosna tuż, tuż". Wykonywały określone ruchy do piosenki- klaskanie, tupanie. podskakiwanie. Wystukiwały rytm piosenki na instrumentach- grzechotka, kołatka, trójkąt.  Ponadto wycinały i przyklejały na kartkę pierwsze wiosenne kwiatki. Wszystkie niedźwiadki nie mogą się doczekać prawdziwego powiewu wiosny.