„… Ma najczęściej skromny wygląd, szare kartki, ale ma w sobie wszystko to, co najpiękniejsze … to książka …”.

Ubiegły tydzień Biedronki rozpoczęły od wycieczki do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Dziecięcej . Dzieci odnalazły w niej książki, książeczki, encyklopedie na temat których toczyły się rozmowy oraz odbyły zajęcia dydaktyczne.Poznaliśmy dzieje książki na podstawie historyjki obrazkowej, wykonaliśmy zakładkę do książki, a przede wszystkim nauczyliśmy się jak dbać o nie tak, aby posłużyły nam swoją wiedzą jak najdłużej.Podczas zabaw matematycznych przeliczaliśmy książki na półkach, grupowaliśmy je, przyporządkowywaliśmy liczbę elementów do cyfry oraz rozwijaliśmy umiejętność dokonywania prostych operacji matematycznych.