Lubię książki

„Mam książeczkę kolorową, w niej różne obrazki...
A na jednym siedzi sobie mały tygrys w paski!” – drugi tydzień marca rozpoczęliśmy nauką piosenki o wesołym tygrysku, który siedział na jednym z obrazków pewnej książeczki. Wybraliśmy się również do pobliskiej biblioteki. Dzieci poznały bibliotekę oraz zasady w niej panujące, zaś w czytelni oglądały i porównywały różnorodne książki. Zapoznały się także z pracą bibliotekarza. Podsumowaniem zdobytych wiadomości było stworzenie obrazkowego „Kodeksu korzystania z książek”. W ramach aktywności plastycznej trzylatki wykonały własną książeczkę na podstawie bajki o krasnoludku i zwierzętach.