Witaj wiosno.....

Po śniegu pozostało już tylko wspomnienie. Przyroda pomału budzi się z zimowego snu. W ogródkach zaczynają pojawiać się pierwsze wiosenne kwiaty, a na drzewach pąki. Miniony tydzień poświęciliśmy na baczne obserwowanie pierwszych oznak wiosny. Przyjrzeliśmy się krokusom, przebiśniegom, pierwiosnkom i tulipanom. Założyliśmy swoją przedszkolną hodowlę rzeżuchy, rzodkiewki oraz cebuli, jednocześnie dowiadując się czego rośliny i kwiaty potrzebują, aby rosnąć oraz jak je pielęgnować. Nauczyliśmy się piosenki „Maszeruje wiosna” , doskonaliliśmy poprawną intonację oraz dykcję. Jak co roku 21 marca pożegnaliśmy zimę.