Wiosna w lesie

25 marca w poniedziałek grupa „Biedronek” wybrała się na wycieczkę do lasu w Grodnie. W lesie dzieci miały okazję przejść się ścieżką edukacyjną i poobserwować naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów. Po lesie oprowadzał nas pan leśniczy. Spostrzeżenia, przeżycia i doświadczenia dzieci odzwierciedliły w pracach plastycznych. Dzieci wspólnie tworzyły „ panoramę lasu”, kolorowały sylwety leśnych zwierząt, rozpoznawały i nazywały rodzaje drzew iglastych i liściastych. W czasie zabaw muzycznych Biedronki rozpoznawały odgłosy zwierząt leśnych, bawiły się rymowanką o leśnych mieszkańcach, eksperymentowały rytmem, głosem, dźwiękiem i ruchem.