Czysta Planeta

Każdy z nas pragnie żyć na pięknej, czystej planecie, jednakże nie wszyscy wiemy jak żyć, by równocześnie dbać o środowisko. Celem naszych wspólnych zabaw i zajęć w minionym tygodniu było: ukazanie niebezpieczeństw zagrażających środowisku przyrodniczemu w wyniku niewłaściwej gospodarki człowieka; uwrażliwienie na piękno świata przyrody poprzez pogłębianie dziecięcych przeżyć . W czasie wycieczki do ZGK w Chełmży dowiedzieliśmy się jak i dlaczego należy segregować śmieci oraz co to jest recykling. Wspólna praca plastyczna „Dbamy o naszą planetę ziemię” uświadomiła nam jak można dbać o ochronę środowiska przyrodniczego.