Pojazdy

O tym, jak ważny jest samochód wie każdy z nas. Dzieci jeżdzą nim do przedszkola, na wakacje albo w odwiedziny do rodziny.Niedźwiadki  poznały zasady bezpiecznej jazdy samochodem. Dowiedziały się, że można podróżować nie tylko na ziemi ale także na wodzie i w powietrzu. Wypełniały karty pracy, w których dzieliły pojazdy ze względu na sposób poruszania się. Doskonaliły prawidłowe trzymanie kredki między palcami. Koordynowały ruchy dłoni, aby nie wyjeżdzać poza linię. W zakresie edukacji matematycznej budowały z pomocą nauczyciela wagony- krzesła, a w nich sadzały pasażerów- lalki. Wskazywały, kto jedzie w pierwszym, drugim, trzecim, czwartym wagonie. Potrafiły policzyć ilu pasażerów podróżuje pociągiem. Stosowały w ten sposób liczebniki główne i porządkowe. Ponadto oglądały pojazdy w książkach, gazetach, na plakatach oraz podczas spacerów. Kolejny tydzień pozwolił dzieciom rozwinąć nowe słownictwo.