Cztery żywioły

Celem oddziaływań wychowawczo – dydaktycznych w minionym tygodniu było zbliżenie dzieci do świata przyrody; dostrzegani jego piękna; nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt oraz kształtowanie mądrego i umiejętnego współżycia człowieka z przyrodą.

Poprzez zabawy badawcze, zajęcia praktyczne, spacery, wycieczki dzieci poznały ziemię, ogień, wodę, powietrze – żywioły najbardziej uniwersalne i powszechne. W rozmowach z wykorzystaniem kolorowych ilustracji Biedronki skutki tych niepowtarzalnych elementów rzeczywistości.