Toruńska Orkiestra Symfoniczna cz.2

Powiem Ci na uszko , kim był Pan Moniuszko.

To zabawa edukacyjna wykorzystująca elementy gry towarzyskiej „Głuchy telefon” skierowana do dzieci. . Zabawa przeplatana była muzyką Stanisława Moniuszki, którą na żywo wykonywał będzie zespół muzyków - studentów Akademii Muzycznej.Celem programu jest uczczenie 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki (1819-1872), polskiego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, wychowawcy i żarliwego patrioty. Ideą przewodnią programu jest przywrócenie Stanisławowi Moniuszce należytej rangi w panteonie twórców narodowych, zerwanie z wizerunkiem kompozytora niepostrzeganego na równi z wybitnymi europejskimi twórcami romantycznymi, wykreowanie jego obrazu jako twórcy pierwszorzędnego, utrwalenie w świadomości społeczeństwa dorobku Stanisława Moniuszki oraz promocja za granicą jego twórczości ukazanej w kontekście dzieł wybitnych kompozytorów XIX w.