Podwodny Świat

W ubiegłym tygodniu grupa Niedźwiadków poznała tajemnice podwodnego świata. Dzięki wysłuchanemu wierszowi i obejrzanemu filmowi dzieci potrafiły wymienić mieszkańców morskich głębin, takich jak: ośmiornice, kraby, elektryczne węgorze, koniki morskie, płaszczki, a także mieszkańców rzek i jezior, wśród których zauważyły szczupaki, sandacze, liny. Ponadto wiele radości czerpały z wykonanego przez siebie przestrzennego akwarium, którego boczne ścianki zostały pomalowane farbami i przedstawiają rośliny, wodorosty, kamyki, ryby. Niedźwiadki miały  przedstawiony podwodny świat oczami wędkarza. Obejrzały krótką inscenizację o wędkarzu Wincentym, dzięki której miały okazję dotknąć i obejrzeć sprzęt wędkarski. Aby wczuć się w rolę Wincentego dzieci spróbowały swoich sił w połowie. Przy pomocy makaronów- rybek i słomek- wędek wcieliły się w rolę wędkarza. Podczas zabawy dzieci przeliczały złowione ryby, ustalały kto ma ich najwięcej, najmniej czy też wszyscy wędkarze mają tyle samo. Kolejną atrakcją była zabawa w sklep wędkarski. Dzieci odgrywały poszczególne role utrwalając poznane słownictwo. Był to ciekawy tydzień.