Serduszka dwa to Ty i Ja

Maj to miesiąc wyjątkowy za sprawą święta, jakim jest Dzień Mamy. To właśnie bajek w interpretacji zaproszonej mamy słuchaliśmy w ramach akcji „Głośnego czytania”. Dzieci trzyletnie pracowicie przygotowywały się do tego dnia, wykonując dla mam laurki, które barwnie wypełniły galerię naszych prac. Uczestniczyliśmy także w warsztatach ceramicznych, gdzie każde dziecko miało okazję własnoręcznie ozdobić kubek dla mamy. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenki „Serduszka dwa”, by następnie móc wykrawać serduszka z masy solnej, a także ozdabiać je według własnego pomysłu. Doskonaliliśmy czynności samoobsługowe w łazience – mycie rąk. Ciekawym akcentem minionego tygodnia był „Dzień Żółwia”. Wyścigi żółwia ze słoniem dostarczyły dzieciom mnóstwa emocji: były elementy współzawodnictwa, głośny doping kolegów oraz okrzyki radości.