Na wiejskim podwórku

Ubiegły tydzień Biedronki rozpoczęły od uroczystych obchodów Dnia Mamy, goszcząc swoich najbliższych dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie.

W kolejnych dniach rozmawialiśmy o przedstawicielach wiejskiego podwórka, poznaliśmy nazwy zwierząt dorosłych, ich dzieci oraz rozpoznawaliśmy ich odgłosy; dowiedzieliśmy się również jak wygląda praca rolnika.

Ćwicząc sprawność palców i ruchów dłoni lepiliśmy z plasteliny wiejską zagrodę. Kształtowaliśmy poczucie rytmu oraz rozwijaliśmy umiejętność gry na instrumentach podczas nauki piosenki z repertuaru Śpiewające Brzdące „Gdacze kura, ko, ko, ko..”

Na zakończenie tygodnia spotkała nas słodka niespodzianka w postaci słodkich warsztatów w autobusie czekoladowym.