Świat Przedszkolaka

OBECNIE REALIZUJEMY PROJEKT

ŚWIAT PRZEDSZKOLAKA

Nasze przedszkole od 01.01.2020 r. do 30.11.2021 r. realizuje projekt pn. Świat Przedszkolaka współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet RPKP.10.00.00 Innowacyjna edukacja, Działanie RPKP.10.01.00 Kształcenie ogólne i zawodowe w ramach ZIT, Poddziałanie RPKP.10.01.01 Wychowanie przedszkolne w ramach ZIT.

Głównym celem  projektu jest utworzenie i utrzymanie nowych miejsc wychowania przedszkolnego poprzez wyposażenie i finansowanie bieżącej działalności nowych miejsc oraz realizację dodatkowych zajęć, które przyczynią się do zwiększenia szans edukacyjnych dzieci. Realizacja projektu ma służyć również nauczycielom z naszej placówki poprzez doskonalenie umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji zawodowych niezbędnych do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, w tym z dziećmi z niepełnosprawnościami.

Zadania: 1. Adaptacja pomieszczeń na potrzeby przedszkola, utworzenie i funkcjonowanie miejsc wychowania przedszkolnego dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, zamieszkałe na  terenie Gminy Miasta Chełmża, łącznie 30 dzieci. 2. Organizacja zajęć dodatkowych zwiększające szanse edukacyjne, wsparciem objęto 52 dzieci. Zajęcia wspierające w zakresie logopedii, gimnastyki korekcyjnej, terapii ręki, socjoterapii, terapii pedagogicznej 3. Podniesienie kwalifikacji i kompetencji nauczycieli w zakresie Edukacja i Terapia Osób ze spektrum Autyzmu, Integracja Sensoryczna, i Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, Logorytmiki, Sensoplastyki, Metody Ruchu Rozwijającego. Wsparciem objęto 6 nauczycieli.

Wartość proj. 725623,30 zł. Kwota wnioskowanego dofinansowania  616779,80 zł;