W oczekiwaniu na wiosnę

W oczekiwaniu na wiosnę Motylki wybrały się na spacer w poszukiwaniu pierwszych wiosennych kwiatów, udało nam się znaleźć przebiśniegi. Założyliśmy nasz kącik przyrody, sadziliśmy cebulę, wiosenne kwiatki: tulipany, hiacynty, konwalie oraz zasialiśmy rzeżuchę. Wszystko postawiliśmy na parapecie, aby słoneczko ładnie nam poświeciło i coś nam się w doniczkach pojawiło. Będziemy prowadzić obserwacje i podlewać nasze roślinki wodą. W ramach aktywności plastycznej wykonaliśmy plastelinowy kwiatek. Uczyliśmy się piosenki na powitanie wiosny i wykonaliśmy ekologiczny transparent. Dużo radości sprawiają nam wspólne zabawy naszymi klockami. W piątek bawiliśmy się na magicznym dywanie i tak nam się podobało, że na pewno będziemy częstszymi bywalcami tego miejsca. 16.03.2021 zawitało do nas kino sferyczne. W auli stanął wielki namiot, w którym dzieci obejrzały film: Kaluokahina -zaczarowana rafa. Niezwykłe emocje oraz nieznany dotąd świat w sferycznym kinie mogliśmy oglądać pod kątem 360 ⁰. Wraz z bohaterami: Jake'm i Małym dzieci odkrywały niepowtarzalne widoki z głębi oceanu.