Wyczekiwana wiosna

Mijający już tydzień przepełniony był mnóstwem wrażeń, na które składała się między innymi wyprawa do BabaLudy, gdzie dzieci poznały zwierzęta, których nie można spotkać w mieście- osiołek, kózki, alpaka. Dzieci miały okazję połączyć zdobywanie wiedzy o zwierzętach z zabawą na świeżym powietrzu. Miały do dyspozycji plac zabaw z torem przeszkód. Dla regeneracji spożytej energii podczas zabawy dzieci spożywały pieczone kiełbaski. Kolejnego dnia  biedronki udały się do kwiaciarni Pani Basi Wicherskiej, która pokazała przedszkolakom najpiękniejsze kwiaty i opowiedziała o sposobach ich pielęgnacji. Dzieci podziękowały Pani Basi za miłą i ciepłą  gościnę.  W przedszkolu dzieci oglądały różne cebulki kwiatów- tulipan, narcyz oraz cebulę jako warzywo. Wykonały przepiękne tulipany z wydzieranych kawałków kolorowego papieru. W piątek z okazji Dnia Ziemi połączonego z Dniem Książki grupa "Liski" zaprosiła nas na "Wiosenne czytanie na leśnej polanie" . Na spotkaniu wysłuchaliśmy fragmentów książek o eko- przygodach "Gangu Fajniaków" . UFF ale ten mijający tydzień był pełen ciekawych informacji, które poszerzyły zakres wiedzy o otaczającej nas przyrodzie.