Zwierzęta naszych pól i lasów

"Gdy słoneczko grzać zaczyna,
Gdy się kończą chłody,
rozkwitają wszystkie łąki,
pola i ogrody.
Na tę chwilę już czekają
pracowite pszczoły.
Lecą zbierać słodki nektar.
gwar czyniąc wesoły"
Wzbogacanie wiedzy na temat roli pszczół w ekosystemie i zaciekawienie światem przyrody było celem zajęć w ubiegłym tygodniu. Dzieci dowiedziały o zdrowotnych właściwościach miodu. Przygotowywały zdrowy napój z wykorzystaniem miodu oraz dodatkowo cytryny i letniej wody. Próbowały, jaki to ma smak i w jaki sposób może nam pomóc w okresie przeziębień. Rozwiązywanie zagadek pomogło im poznać mieszkańców pól. Dzięki zabawom matematycznym dzieci doskonaliły umiejętność porządkowania elementów według jednej cechy. Poznały znaczenie nowych wyrazów: ptaki ssaki, owady. Określały jakie są charakterystyczne cechy zwierząt należących do poszczególnych  grup.