Moja mała Ojczyzna

"Jest na ,mapie mała kropka,
ja tu mieszkam, tu mnie spotkasz.
Jakże ciekawie i wesoło
w moim świecie naokoło"
Budzenie miłości i szacunku do swojej ziemi rodzinnej zwanej "Małą Ojczyzna" było celem wiodącym tygodnia. Rozpoczęliśmy tydzień od spaceru po naszym ukochanym mieście podczas którego nazywaliśmy i opisywaliśmy zabytki, takie jak: Wieża Ciśnień, Biblioteka Miejska im. J. Preisa, Bazylika konkatedralna Św. Trójcy, Bulwar Tysiąclecia, kaplica rodziny Zawiszów Czarnych. Po powrocie dzieci poznały historię swojego miasta. Wykonały piękne herby, które wypełniały kuleczkami kolorowej krepy. Zwracały uwagę na elementy i barwy występujące w herbie naszego miasta. Podczas zabaw matematycznych biedronki doskonaliły umiejętność klasyfikowania przedmiotów według kształtu. Rozpoznawały figury geometryczne, z których układały domy, rakiety, drzewa, bloki, samochody. Pod koniec tygodnia dzieci wysłuchały hejnału Chełmży , który  mogą codziennie wysłuchać w samo południe na rynku naszego miasta.