Wiosna na łące

"Wiosenna łąka w promieniach słońca,
cała zielona jest i kwitnąca.
Pszczoły, motyle nad nią fruwają,
a w trawie świerszcze koncerty grają".
Rozwijanie zainteresowań przyrodniczym - znajomość owadów było głównym celem tygodnia. Dzieci doskonaliły umiejętność układania puzzli przedstawiających wybrane owady spotykane na tle ich naturalnego środowiska. Brały udział w zabawach ruchowych do piosenek o wiośnie.  Z cyklu "O sławnych Polakach" biedronki rozwijały zainteresowania życiem Jana Matejki. Poznały czym zajmuje się artysta malarz i jakich narzędzi potrzebuje do swojej pracy. Dzieci poznały znaczenie nowych wyrazów : pejzaż, portret, martwa natura. Doskonaliły umiejętność odróżniania portretów od innych obrazów. Dzieci rysowały portret swojej koleżanki lub kolegi. W czwartek gościliśmy w przedszkolu panią listonoszkę- mamę Wiktora, która przybliżyła nam , jak wygląda praca na poczcie. Dzieci poznały atrybuty listonosza oraz drogę, którą musi pokonać list zanim do nas dotrze. Serdecznie dziękujemy mamie Wiktora za ciekawe  i miłe  spotkanie. W tym tygodniu dzieci przeniosły się do świata sprzed milionów lat podczas pobytu w Solcu Kujawskim.