Jesień w parku i lesie.

„ Jesień roztargniona malarka, gubi farby po lasach i parkach …”

„ Dzień Przedszkolaka” dzieci z grupy „ Niedźwiadki” spędziły zdrowo i sportowo.

W minionym tygodniu w czasie wycieczki po parku poznaliśmy piękno jesiennego krajobrazu. Zbieraliśmy dary jesieni: żołędzie, kasztany, kolorowe liście.

Jesień to taka „ roztargniona malarka, gubi farby po parkach, a my biegniemy za nią z ochotą i znajdujemy brąz, czerwień i złoto”.

Z  zebranych jesiennych darów wykonaliśmy ludziki z kasztanów, żołędzi i jarzębiny, a utwierdziliśmy je za pomocą plasteliny.

Piosenka „ Brązowy kasztanek” była okazją do zabaw rytmicznych, ciekawych doświadczeń.  W ramach prac plastycznych wykonaliśmy wspólny plakat : „ Las jesienią” – zwróciliśmy uwagę na charakterystyczną kolorystykę jesiennego krajobrazu. Rozmawialiśmy też o grzybach jadalnych i trujących.

W zabawach matematycznych szukaliśmy borowików; przeliczaliśmy je w dostępnym dla nas zakresie. Szukaliśmy zaginionych kropek muchomora.

Poznaliśmy też zasady zachowania się w lesie wszak las to dom zwierząt; dlatego należy zachować w nim ciszę i spokój.