Jesienna przyroda.

W drugim tygodniu października dzieci poznały domy zwierząt: gawra, dziupla, kotlina, buda, norka,ul, obora. Poznawały warunki życia wybranych zwierząt, poznawały sposoby przygotowań zwierząt do zimy. Utrwalaliśmy piosenkę o jesieni, która poznaliśmy w minionym tygodniu. Na pracę techniczno - plastyczną wykonaliśmy przestrzenną gawrę. Tu dzieci miały okazję wykazać się umiejętnością kolorowania, wycinania papieru, przyklejania darów natury na karton. W czwartek udaliśmy się na wycieczkę do Dąbrowy Chełmińskiej na warsztaty pt.:,,Od ziarenka do bochenka". Dzieci miały okazję nie tylko samodzielnie wyrobić bułkę ale także poznały rodzaje zbóż, polskie tradycje, zobaczyły unikatowe przedmioty służące niegdyś w gospodarstwie domowym. Posmakowały chleba z pieca z powidłami na podobiadek i trzymały boćka za nogę. W radosnej atmosferze ciągnęły wóz i woziły worki ze zbożem, śpiewając ludową przyśpiewkę. W piątek obchodziliśmy także Dzień Drzewa i gościliśmy w przedszkolu leśnika. Dzieci uczestniczyły we wkopywaniu drzewa i poznały wiele ciekawostek o tym ważnym dla nas ekosystemie, jakim jest las. Rodzicom dziękujemy za wszystkie dowody wdzięczności z okazji Dnia Nauczyciela.