REALIZACJA PROJEKTU EKOLUDEK - Grupa Sówki

W I półroczu zostały zrealizowane następujące zadania:

Obowiązkowe – umieszczenie na tablicy oraz stronie internetowej Przedszkola informacji o udziale w projekcie.

1.Jesienny kącik przyrodniczy – aranżacja w Sali.

2.Jesienne wycieczki – jak zachować podczas jesiennych spacerów po lesie.

3.Zawód leśniczy – zaproszenie do przedszkola leśniczego / leśnika, poznanie zawodu.

4.Światowy Dzień Drzewa – posadzenie w ogrodzie przedszkolnym drzewa oraz krzewów.

5.Eko – żywność – bogactwo pól i sadów – omówienie, zabawy dramowe w sklep – Eko zakupy, jak je robić.

6.Tablica Eko Ludka – segregacja śmieci – jak właściwie je segregować, aranżacja treści zgodnych z tematem na tablicy w Sali.

7. Wiem co jem! – przygotowanie projektu z warzyw lub owoców poprzedzone pogadanką o ekologicznej i zdrowej żywności.

8. Zimowo – świąteczny kącik – aranżacja w Sali.