Tajemnice wody

Dnia 14.02.2022 roku sówki uczestniczyły w doświadczeniu obrazującym, jakie są zasoby wody pitnej na Ziemi. Wyrabiały umiejętność prowadzenia dyskusji i przedstawienia swoich racji w oparciu o przeprowadzony eksperyment. Dzieci dowiedziały się,że woda występuje na Ziemi pod wieloma postaciami. Różnym rodzajom wody zostały przyporządkowane różne kolory, np. woda zielona, woda niebieska, woda szara. Kolejne doświadczenie obrazowało dzieciom jak mydło i woda niszczą bród. Sówki poznały substancje rozpuszczalne ( sól, cukier, miód)  i nierozpuszczalne w wodzie ( pieprz, kasza, ryż, ). Wyciągały wnioski z doświadczenia. Dzięki zabawie badawczej "Magiczny ziemniak" dzieci dowiedziały się, że ciecze- substancje płynne mają różny ciężar, mimo takiej samej objętości. Wielką radość sprawił dzieciom dzień z eksperymentami.