Przyciąganie magnetyczne.

Dnia 18.02.2022 roku dzieci uczestniczyły w zabawach badawczych. Głównym celem zajęć było poznanie właściwości i zastosowania magnesów. Dzieci wymieniały przedmioty, w których wykorzystywane są właściwości magnesu,np. magnetyczne zapięcie portfela, igła magnetyczna w kompasie, magnetyczna końcówka śrubokręta. Uczestniczyły w zabawach poznawczych takich, jak: łowienie rybek na magnes, wyciąganie spinaczy z butelki z wodą za pomocą magnesu. Starszaki układały przedmioty na tacy, pod spód wkładały magnes i przesuwały nim obserwując , co się dzieje z przedmiotami. Podczas eksperymentowania dzieci rozwijały umiejętność logicznego myślenia oraz wnioskowania.