Wycieczka do Torunia gr. Tropiciele i gr. Sówki

W piątek 25.03.22 Tropiciele i Sówki wyruszyły na wycieczkę do Torunia. Pierwszym celem wyjazdu były Zabytki oraz najważniejsze budynki znajdujące się na Starówce. Zobaczyliśmy m.in Pomnik dobrze znanego nam już  Mikołaja Kopernika, Pomnik Flisaka, Rynek Staromiejski, Ratusz Staromiejski, Planetarium, Kamienice mieszczańskie, czy mury miejskie. Przybliżyliśmy najciekawsze legendy toruńskie takie jak: Legenda o Flisaku; Legenda o toruńskich piernikach; Legenda o Herbie Torunia. Skosztowaliśmy najprawdziwszych toruńskich pierników Katarzynek oraz przypatrywaliśmy się najdłuższej rzecze w Polsce. Już teraz wiemy ile tajemnic i ciekawych historii skrywa miasto Toruń.
Drugim choć nie mniej ciekawym celem naszego wyjazdu był spacer i aktywności na ścieżce edukacyjno- przyrodniczej w Parku Miejskim na Jarze. Tę część zaczęliśmy drugim śniadaniem na łonie natury, po czym wyruszyliśmy na obserwację oznak wiosny i zwierząt leśnych. Udało nam się nawet zauważyć wiewiórkę, motylka cytrynka oraz śpiewające ptaki- jesteśmy już pewni, że przyszła wiosna.
Na zakończenie zatrzymaliśmy się na placu zabaw, radości dzieci nie było końca, szkoda, że musieliśmy wracać do Przedszkola na obiad... . Pogoda była wspaniała, a wspomnienia tego dnia zostaną w naszej pamięci na bardzo długo !