Przedszkolak na drodze-gr. Pszczółki

28.02. 2022 r. Pszczółki to najmłodsza grupa przedszkolna, która wzięła udział w projekcie "Drogowe ABC". "Zielone światło możesz iść, czerwone światło - stój i czekaj. Gdy zielone znów zabłyśnie, śmiało idź nie zwlekaj" - te słowa są im bardzo dobrze znane. Przypomniały sobie również zasady obowiązujące na drodze. Doskonale wiedzą, co należy zakładać i jak się poruszać podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze. Poznały numer alarmowy 112 oraz numery do poszczególnych służb ratowniczych. Bezpieczeństwo to również dbanie o higienę. Dzieci utrwaliły prawidłowy sposób mycia rąk, wykonały doświadczenie, pokazujące w jaki sposób zarazki "uciekają" od mydła i ciepłej wody.