Julian Tuwim.

W najstarszych grupach przedszkolnych została przybliżona postać poety Juliana Tuwima. Był to człowiek, który uważał, że dzieci powinny cieszyć się pełnią życia i pełnią dzieciństwa. Nasze dzieci poznały treść jego niektórych wierszy, np. "Lokomotywa", "Rzepka", "Okulary". Doskonaliły umiejętność budowania dłuższych wypowiedzi ustnych, dopowiadały zakończenie poszczególnych wersów oraz rysowały wymienione elementy podczas recytowania wiersza przez nauczyciela. Nie zabrakło wspólnych zabaw ruchowych i ćwiczeń ortofonicznych inspirowanych wierszami Juliana Tuwima. Odbyliśmy niezwykłą podróż w świat pięknych wierszy poety.