Moja miejscowość, mój dom.

W tym tygodniu Jeżyki rozmawiały o swoim mieście. Oglądały ilustracje przedstawiające Chełmżę. Opisywały domy i budynki w naszym mieście. Poznały herb Chełmży.

W mijającym tygodniu Jeżyki opowiadały również o mieszkaniach lub domach, w którym mieszkają. Część z nich wykazała się nawet znajomością swojego adresu zamieszkania.

W ramach zabaw matematycznych porównywały wysokości domów.

Największą atrakcją mijającego tygodnia była wycieczka do Chlebowej Chaty. Na dzieci czekało tam wiele atrakcji. Jeżyki miały okazję nosić wodę ze studni, spróbować cięcia drzewa piłą i zobaczyć, jak robi się ręczne pranie na tarach. Próbowały też chleba na zakwasie wypiekanego w tradycyjnym piecu chlebowym. Każde dziecko upiekło również bułkę dla siebie.