Poznajemy zawód kucharki.

W kolejnym tygodniu kwietnia poznaliśmy pracę kucharza. Odwiedziliśmy przedszkolną kuchnię. Panie kucharki zaprezentowały nam narzędzia swojej pracy . Jak zwykle wzbagaciliśmy swój słownik o nowe zwroty i wyrażenia np. Pani intendentka , łyżka wazowa itp. W czasie zajęć zaprojektowaliśmy talerz zdrowej żywności ( lepiliśmy  z plasteliny doskonaląc motorykę małą), obejrzeliśmy teatrzyk pt." Na stole", w zabawach rytmicznych  doskonaliliśmy słuch i pamięć muzyczną. Dopełnieniem realizacji tematu była wycieczka do Chlebowej chaty w Dąbrowie Chełmińskiej. Gospodyni i gospodarz przyjęli nas słowami " Gość w dom , Bóg w dom". Na chwilę przenieśliśmy się w dawne czasy- wypiekaliśmy bułeczki drożdżowe w piecu chlebowym,nosiliśmy wodę w wiaderkach na szundach ,  piłowaliśmy drewno ręczną piłą, zjedliśmy podobiadek, pozdrowilismy koguta Teodora. To był niezwykle ciekawy tydzień, doświadczenia i przeżycia pozostaną na długo w naszej pamięci. ( Fotorelecja z wycieczki w zakładce : Wydarzenie z życia przedszkola 2021/2022 - Wycieczki)