Moje domowe zwierzątko.

Poszerzanie wiedzy dotyczącej zwierząt domowych, pobudzanie poczucia odpowiedzialności za podopiecznych to główne cele tygodnia. Wraz z początkiem nowego tygodnia czekała na dzieci  niespodzianka- wyjazd do Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu. Dzieci podziwiały ssaki - żubra, rysia syberyjskiego, żbika, liczne ptaki w ptaszarni oraz gady i  płazy w herpetarium. W piątek zaraz po śniadaniu sówki udały się do Chełmżyńskiego Centrum Zdrowia, gdzie zapoznały się z najważniejszymi zadaniami weterynarza. Dzieci obejrzały pomieszczenia oraz narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Bardzo dziękujemy za mile przyjęcie i podzielenie się z nami wiedzą na temat naszych braci mniejszych . Po powrocie sówki opowiadały o swoich pupilach, o opiece nad nimi. Bawiliśmy się z literą "Ż". ż", Dzieci określały miejsca samogłosek i spółgłosek w słowach o prostej budowie fonetycznej. Innego dnia przybliżona została postać dwukrotnej noblistki Marii Skłodowskiej- Curie. Dzieci wysłuchały opowiadania o pani Marii, o jej życiu. odkryciach, osobowości, rodzinie i przyjaciołach. Na koniec bardzo dużo radości sprawiło dzieciom uczestniczenie w zajęciach cyrkowo- teatralnych. Sówki zapoznały się z żonglerką piłeczkami, kolorowymi chusteczkami. Nie zabrakło kolorowych rekwizytów oraz licznych zabaw. Tydzień był pełen atrakcji i ciekawostek.