Moja Ojczyzna.

W przygotowaniu do świąt majowych miniony tydzień przeznaczyliśmy na rozmowy o naszym kraju. Przyglądając się mapie, utrwalaliśmy nazwy największych miast (w tym stolicy), najdłuższej rzeki, najwyższych gór w Polsce... Wiemy, że Polska leży w Europie. Doskonale znamy już polskie symbole narodowe: godło, flagę, hymn. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy legendy o "Warszawskiej Syrence". Wzięliśmy udział w warsztatach cyrkowo-teatralnych, poznając między innymi podstawy żonglowania i rodzaje lalek teatralnych. Na zajęciach gimnastycznych zapoznaliśmy się ze sportem drużynowym, jakim jest unihokej. Ćwiczyliśmy celność podczas próby wtoczenia piłeczki i krążka do bramki za pomocą kija. Nie zabrakło też wspólnych gier i zabaw na powietrzu z wykorzystaniem piłek czy liny. Praca wykonana przez grupę Tropicieli zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Ziemia-arcydzieło stworzenia" organizowanym przez PiMBP w Chełmży - filię dla Dzieci. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.