Majowa łąka.

" W zieleni łąka majowa......."

W minionym tygodniu poznaliśmy mieszkańców majowej łąki. Metodą "Edukacja przez ruch" E. Dziamskiej tworzyliśmy  zespołową pracę plastyczną

" Co w trawie piszczy...?." Poznaliśmy treść i linię melodyczną piosenki " Majowa łaka"- w czasie śpiewu rozwijaliśmy poprawną intonację oraz dykcję. W ramach realizowanego projektu " Z darami natury świat nie jest ponury" wykonaliśmy ekologiczną torbę z wykorzystaniem szarego papieru, sznurka i kolorowych wycinanek.  Wiele radości dostarczyły nam warsztaty mydlane w czasie których przygotowaliśmy niespodzianki na święto naszej Mamy. W piątek odwiedził nas ponownie Rafał z Akademii Gol. Zajęcia na świeżym powietrzu były niezwykłe. Szeroka przestrzeń do zabaw ruchowych , promienie słońca, ciepły wiosenny wiatrek pozostawił w nas niezapomniane wrażenia .W myśl zasady " W zdrowym ciele zdrowy duch" daliśmy z siebie całą energię. Zmęczeni postanowiliśmy odpocząć w sali przedszkolnej przy bajkach czytanych przez panią.  To był niezwykły, pełen nowych doświadczeń tydzień.