Strażnicy książek.

"Psst....Tu jestem, czy mnie słyszysz?
To ja książka. Weź mnie , proszę .
Mówię szeptem bowiem krzyków
i hałasu wręcz nie znoszę.
Zapoznanie z instytucją biblioteki oraz związanym z nią zawodem, rozwijanie zainteresowania książką jako źródłem wiedzy i sposobem spędzania wolnego czasu oraz wdrażanie do poszanowania książek to główne cele tygodnia. Dzieci poznały znaczenie nowego wyrazu "księgozbiór". Po wysłuchaniu wiersza, pt. "To ja, książka" sówki dowiedziały się, że wynalezienie pisma to wielki krok w rozwoju ludzkości. Przybliżona została postać Jana Gutenberga, który wpadł na pomysł, w jaki sposób można szybciej powielać książki, tak by ich egzemplarzy było więcej.  Nie zabrakło ćwiczeń i zabaw rozwijających słuch fonematyczny. Dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych przygotowanych przez panią Krystynę. Kształtowały wrażliwość i wyobraźnię muzyczną. Dziękujemy pani Krystynie za miło spędzony czas z muzyką.